A fajta történetéből: a gascogne-i kék kopó a szent hubertus kopó leszármazottja, amelyeket Ardennes-ből hozott be Gascogne-ba Gaston Fébus, de Foix grófja a XIV. században. Később pedig ezt a fajtát nyomkövető kopókkal keresztezték. IV. Henrik királynak egész falkája volt ebből a kutyából a farkas és a vaddisznó vadászathoz. Sokak számára épp ez a fajta számít a kopók etalonjának - arisztokratikus tekintet, büszke tartás, erőteljes hang és erős izmok. Először a nagy gascogne-i kopót tenyésztették ki. Hivatalosan 1863-ban mutatták be Párizsban. A nagy gascogne után megjelent a kis gascogne-i kopó is, azonban ezekkel se találkozhatunk gyakrabban. A fajtát minden lehetséges és működő nemzetközi kutyatenyésztő szervezet, köztük az FCI is elismerte.

Származási ország: Franciaország.

Általános jellemzők: ez egy nagytestű vadászkutya hihetetlenül hosszú lábakkal, valamint elég masszív, de nem nehéz testfelépítéssel.

Magasság és súly: marmagasság: kan 65 - 72 cm, szuka 62 - 68 cm. Súly: a kan és a szuka is 35 kg.

Szőrzet: a szőr rövid, de nagyon vastag, ezért durva. A fejen a szőrszálak még rövidebbek, a szemöldök elég sűrű. A farok is szőrrel bőven fedett.

Szín: csak egy variáns megengedett - fekete-foltos apró pöttyökkel. A kutyán a fekete foltok különböző méretűek lehetnek. Általában két kisebb a fület és a szemet is érintő folt a fej oldalán található. Az oldalán is előfordulhatnak elég nagy foltok.

Fej: elég nagy és hosszú. A koponya enyhén domború és nem túl széles formájú. A homlok és a pofa közötti átmenet közepesen hangsúlyos, a nyakszirt viszont nagyon jól kivehető. Az orrnyeregnek egyenesnek vagy enyhén domborúnak kell lennie. Az arccsont éles körvonalú. Az ajkak mérsékelten lelógók. Az orr széles.

Fülek: vékonyak és rugalmasak, de összecsavartak. A végeik kissé hegyesek.

Szemek: oválisak, a fejhez képest nem nagyok. Harmonizálnak a szőr színével, általában sötét barna színűek.

Nyak: hosszú és enyhén domború. A redők jól kivehetők.

Törzs: nagy. A mellkas fejlett, lekerekített és domború bordákkal. A hát eléggé hosszú. A derék izmos, a far pedig kissé lejt. A csontozatnak erősnek kell lennie, amely a vadászkutya eredetére utal.

Farok: magasan tűzött, szablya formájú.

Végtagok (mellsők és hátsók): a mellső és a hátsó lábak nagyon hosszúak és vékonyak, egyenesnek kell lenniük, habár megengedett az enyhe görbeség. Mancsok: a mancsok gyakorlatilag ovális formájúak. A lábujjak szorosan egymáshoz közel helyezkednek el. A párnácskáknak fekete színűnek kell lenniük, mint a karmoknak is.

Vonzó tulajdonságok: minden ilyen fajtájú kutya - tehetséges vadász, kiváló érzékekkel és erőteljes hanggal rendelkezik. Ezek a szenvedélyes és szívós kutyák remekül dolgoznak falkában. A gascogne-i kopó óriási szeretettel és tisztelettel viszonyul a gazdájához és annak családtagjaihoz is. Kellemes, jópofa és kiegyensúlyozott a jellemük. A gascogne-i kopó elég aktív. Szeret játszani is, aludni is éss társalogni is. Az idegenekkel szemben a gascogne-i kopó elég ridegen, sőt akár bizalmatlanul is viselkedhet. Ezért kiválóan alkalmazhatók házőrzőként is.

A ForDogTrainers szakemberei által ajánlott termékek a gascogne-i kék kopó fajtának:

  1. Nylon hám gascogne-i kék kopó fajtának
  2. Fém szájkosár gascogne-i kék kopó fajtának
  3. Bőr nyakörv gascogne-i kék kopó fajtának
  4. Nylon póráz gascogne-i kék kopó fajtának
  5. Súlyzó kiképzéshez gascogne-i kék kopó fajtának
  6. Harapóhurka francia vászonból (szintetikus) gascogne-i kék kopó fajtának
  7. Kiegészítő a kutya ápolásához gascogne-i kék kopó fajtának
  8. Gumilabda gascogne-i kék kopó fajtának

 

A hivatásos és profi kutyafelszerelések gyártója széles termékkínálattal rendelkezik a gascogne-i kék kopó fajtának, itt találhat: különböző kiegészítőket a gascogne-i kék kopó kiképzéséhez, játékokat, harapóhurkákat és fogásfejlesztőket a gascogne-i kék kopó fajtának, bőr, nylon és fém nyakörveket, szájkosarakat, hámokat és pórázokat a gascogne-i kék kopó fajtának, tápokat és kiegészítőket a gascogne-i kék kopó fajtának.