Standard fajta FCI: № 36

Egyéb elnevezése: Bretagne-i kopó

A fajta történetéből: az ősi bretagne-i durvaszőrű kopót manapság két fajta típus képviseli: vörös bretagne-i griffon és vörös bretagne-i basset. XI. Lajos lányának, Annának az idején a bretagne-i kopókból hatalmas falkákat hoztak létre. Akkoriban ezek az energikus és kitartó kutyák voltak a legjobb farkasvadászok. A XIX. században, amikor a farkasok száma jelentősen csökkent, a vörös bretagne-i basset a kihalás szélére került. A könnyű testfelépítésű vörös bretagne-i basset fajtát nehéz fajtaközi keresztezések által állították helyre, a szabványt 1921-ben alkották meg. Úgy tartották, hogy a vörös bretagne-i griffon 1928-ban tűnt el. Azonban a II. világháború után, 1949-ben létrehoztak egy vörös bretagne-i griffon kedvelői klubot, és 1981-ben ennek a klubnak sikerült újraélesztenie a fajtát. A bretagne-i kopók növekvő népszerűsége, különösen a bassetté, biztosítja a fajta fennmaradását, amelyek sorsáért többé már nem kell aggódnunk.

Származási ország: Franciaország.

Általános jellemzők: általánosan elfogadott, hogy a vörös bretagne-i basset kopóként a bretagne-i griffon alapján alakult ki, amely az erdei munkára specializálódott, a mocsaras vidéken, a bokrok között nyugodtan mozogva. Lábai lehetnek úgy egyenesek, mint enyhén görbék is.

Magasság és súly: marmagasság: 32 - 36 cm. Súly: 16 - 18 kg.

Szőrzet: a szőre nagyon durva, kemény, aránylag rövid. A szőrszálak soha nem alkotnak fürtöket. A pofán a szőr nagyon durva, nem bolyhos.

Szín: vörös, a leggyakoribb árnyalatai: az arany búzaszíntől az élénk vörösig. A mellkason megengedettek a nem pontosan körülhatárolt fehér jegyek.

Fej: a törzshöz képest eléggé nagy. A koponya elég hosszú, nem lapos. A tarkó hangsúlyos. Az orrnyereg egyenes vagy enyhén domború. A bretagne-i griffonnál a homlok és a pofa közötti átmenet enyhén kivehető, a vörös bretagne-i bassetnél hangsúlyosabb. Az orr fekete vagy sötét barna színű.

Fülek: keskenyek, vékonyak, alacsonyan elhelyezkedők, szinte a végéig befelé fordított, hosszú szőrrel borítottak.

Szemek: eléggé nagyok, sötétek.

Nyak: viszonylag rövid, izmos.

Törzs: erős, a nagy basset griffoné hosszú, a kis basset griffoné kicsivel rövidebb. A has közepesen felhúzott.

Mellkas: mély, nem túl széles, a bordák lekerekítettek.

Farok: a vörös bretagne-i basset szabadon hordja, enyhén sarló formára hajlítva. A farok a tövénél vastag és a vége felé vékonyodó.

Végtagok (mellsők és hátsók): izmosak erős csontozattal. A mancsok nem túl nagyok, szorosan összeszorított lábujjakkal és vastag párnácskákkal.

Vonzó tulajdonságok: vidám és nyughatatlan, a vörös bretagne-i basset imád játszani és remekül kijön más állatokkal (például a macskákkal), ennek köszönhetően pedig gyorsan gazdája kedvence és a gyerekek hűséges barátja lesz. A vörös bretagne-i basset nagyon szereti és értékeli a családját, amelyhez kedvesen és tiszteletteljesen viszonyul.

A ForDogTrainers szakemberei által ajánlott termékek a vörös bretagne-i basset fajtának:

  1. Hám vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  2. Szájkosár vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  3. Nyakörv vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  4. Póráz vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  5. Síp kiképzéshez vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  6. Harapóhurka készlet vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  7. Szárazeledel vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának
  8. Interaktív játék vörös bretagne-i basset fajtájú kutyának

 

A hivatásos és profi kutyafelszerelések gyártója széles termékkínálattal rendelkezik a vörös bretagne-i basset fajtának, itt találhat: különböző kiegészítőket a vörös bretagne-i basset kiképzéséhez, játékokat, harapóhurkákat és fogásfejlesztőket a vörös bretagne-i basset fajtának, bőr, nylon és fém nyakörveket, szájkosarakat, hámokat és pórázokat a vörös bretagne-i basset fajtának, tápokat és kiegészítőket a vörös bretagne-i basset fajtának.